Skip to main content

Turistika, lyžovanie a cyklistika

Turistika

Ak hľadáte ideálne podmienky na vysokohorskú turistiku, jednoduché či náročné hrebeňové túry a nádherné výhľady na tatranské končiare, zavítajte do Roháčov. Turistické trasy nájdete tu.

Hlavný hrebeň Západných Tatier má dĺžku asi 40 km a priemerná výška vrcholu hlavného hrebeňa je okolo 2000 m. Na východe začínajú Osobitou (1687 m) a Rohom (1571 m) spájajúcim ich s výbežkom hlavného hrebeňa – Lúčnou (1652 m). Hlavný hrebeň tvorí Rákoň (1876 m), Volovec (2063 m), Ostrý Roháč (2084 m), Plačlivé (2126 m), Tri kopy (2163 m), Baníkov (2178 m), Pachoľa (2166 m), Spálená (2083 m), Salatín (2047 m), sedlo Parichvost, Brestová (1902 m), Zuberec (1746 m) a sedlo Pálenica. Sivý vrch (1805 m) a Biela Skala (1316 m) na západe oblúk uzatvárajú.

Plies nie je v Roháčoch veľa, najväčším je Dolné Roháčske pleso s rozlohou 2,22 ha a hĺbkou asi 7 m. Najhlbším a zároveň najvyššie položeným plesom je Horné Bystré Pleso (1875 m) s hĺbkou asi 12,5 m.

Celé územie Západných Tatier patrí do Tatranského národného parku, preto je zakázané pohybovať sa, stanovať a bivakovať mimo vyznačených turistických chodníkov a miest.

Informácie o schodnosti turistických chodníkov poskytuje Horská záchranná služba na čísle 044/5586218, alebo www.hzs.sk.

Horských vodcov nájdete na www.zapadnetatry.com.

Lezenie

Voľné a technické lezenie je možné na cvičnej skale Vápenka, vzdialenej 2 km od ubytovania Zuberec – Apartmány Roháčik. Liezť v iných lokalitách je povolené len v sprievode kvalifikovaného horského vodcu.

Lyžovanie, bežecké lyžovanie, snowboard, skialpinizmus

Zuberec ponúka zjazdové lyžovanie na dobre upravených a umelo zasnežovaných svahoch rôznej náročnosti v stredisku Janovky, kde je možné využiť aj večerné lyžovanie, alebo v 8 km vzdialenom lyžiarskom stredisku Roháče Zverovka – Spálená.

V každom stredisku je k dispozícii lyžiarska škola, požičovňa lyžiarskej a snowboardovej výstroje, ski servis.

Fanúšikovia bežeckého lyžovania si tiež prídu na svoje, v okolí Zuberca sa nachádza viac než 10 km udržiavaných tratí.

Priaznivci skialpinizmu si určite radi vyšľapú hore Salatínskou dolinou nad zjazdovkou Spalená.

Jaskyne

Len 3 km od Zuberca sa nachádza Brestovská jaskyňa, ktorá je prvou sprístupnenou jaskyňou Oravy a Západných Tatier. Predstavuje podzemnú súčasť rozsiahleho hydrologického systému. Na jej dne sa nachádza riečisko s aktívnym vodným tokom so siedmymi sifónmi. Jaskyňa sa vyznačuje pozoruhodnou morfológiou priestorov a vzácnou jaskynnou faunou. 40 km vás delí od národnej prírodnej pamiatky, najdlhšieho jaskynného systému na Slovensku, Demänovskej jaskyne slobody a Demänovskej ľadovej jaskyne.

SSJ.sk

Cyklistika

Hornatý región Oravy ponúka cyklotrasy hlavne pre náročnejších cyklistov. Náročné cyklotrasy spájajúce regióny Oravy, Liptova a Kysúc sú určené pre zdatných športovcov.

Nenáročné cyklotrasy
  • Apartmány Roháčik – Skanzen
  • Apartmány Roháčik – Podbiel
  • Oravice – Tichá dolina
Stredne náročné cyklotrasy
  • Apartmány Roháčik – Zverovka Spálená
  • Apartmány Roháčik – Habovka – sedlo Prieková – Oravský Biely Potok
  • Apartmány Roháčik – Blatná dolina – Oravice
Náročné cyklotrasy
  • Apartmány Roháčik – Zverovka Spálená – Tatliakova chata
  • Apartmány Roháčik – Huty – Kvačianska dolina
  • Apartmány Roháčik – Oravice – Hladovka – Suchá hora – Nowy Targ
Close Menu

RÝCHLY KONTAKT

Apartmány Roháčik
Záhradná 278,
027 32 Zuberec, Slovensko

Mobil: +421 905 992 565
E-mail: rohacik@rohacik.sk

VKontakte