Skip to main content

História a kultúra

Múzeum Oravskej Dediny

Viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry prezentuje ľudové staviteľstvo, bývanie a život tradičných dedinských spoločenstiev na Slovensku v minulých storočiach. Celoročne je v ponuke množstvo programov, prezentácie oravského folkóru a remesiel, ako aj večerné prehliadky.

Múzeum oravskej dediny

Podroháčske folklórne slávnosti

Medzinárodný trojdňový folklórny festival, jarmok ľudových remesiel a sprievodné výstavy, konajúci sa začiatkom augusta.

Podroháčske folklórne slávnosti

Galéria Márie Medveckej

Expozícia 242 výtvarných diel z celoživotnej tvorby maliarky Oravy Márie Medveckej je inštalovaná v klasicistickej kúrii z 19. storočia. Galéria sa nachádza v 20 km vzdialenom Tvrdošíne.

Galéria Márie Medveckej

Oravský hrad

Dominanta Oravy, zachovalý rozsiahly hrad z 13.storočia, týčiaci sa na strmom brale 112 m nad hladinou rieky Orava. Hrad je národnou kultúrnou pamiatkou, interiér budov ponúka prvky gotiky, renesancie a romantizmu. Viete, že práve na tomto hrade sa v roku 1922 nakrúcali scény nemeckého nemého filmu Upír z Nosferatu? 31 km od Zuberca.

Oravský hrad

Františkova huta

Františkova huta, zaujímavá ukážka industriálnej architektúry a ojedinelá pamiatka hutníctva a ťažby železnej rudy na Orave. Z objektu železiarne postavenej v roku 1836 sa zachovali obvodové múry a centrálna vysoká pec. Podbiel, vzdialenosť 12 km.

Close Menu

RÝCHLY KONTAKT

Apartmány Roháčik
Záhradná 278,
027 32 Zuberec, Slovensko

Mobil: +421 905 992 565
E-mail: rohacik@rohacik.sk

VKontakte