Skip to main content

Aktívna dovolenka pre deti

Splav na plti

Splav rieky Orava na plti v úseku Nižná – Podbiel, alebo Horná Lehota – Oravský Podzámok s možnosťou návštevy Oravského hradu. Úsek Horná Lehota – Oravský Podzámok.

Plte na Orave

Lanové centrum

Prekážky sú umiestnené v korunách stromov vo výške 3 – 7 m. a celková dĺžka trate je 466 metrov. Ak si však netrúfate na celú trasu, môžete si ju skrátiť na dvoch stanovištiach. Po trati sa môžu pohybovať iba osoby nad 150 cm, alebo menšie v sprievode 2 dospelých osôb.

Lanová dráha

Tank

Neváhajte a povozte sa na skutočnom BVP tanku. Tankodrom je v Podbieli, vzdialenom 12 km od Zuberca. Trasa má dĺžku 3 km, jazdí sa v členitom teréne a nudiť sa určite nebudete.

Oravská lesná železnica

Oravská lesná železnica je jednou z mála zachovaných úzkorozchodných úvraťových železníc na svete a je unikátnou technickou pamiatkou. Cestovný poriadok nájdete po kliknutí na tlačidlo hneď pod týmto textom.

Oravská lesná železnica

Náučný chodník

Nenáročný okruh dlhý 2 200 metrov bez veľkých výškových prevýšení. Túto rodinnú prechádzku zvládnu aj 3 ročné deti.

Náučný chodník Zverovka

Vyhliadková plavba loďou po Oravskej priehrade

Súčasťou plavby je zastávka spojená s prehliadkou unikátneho Slanického Ostrova umenia. V krásnej prírodnej scenérii Slanického ostrova umenia uprostred Oravskej priehrady sú lokalizované stále expozície tradičného ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie. Z piatich osád, ktoré navždy zmizli pod vodou priehrady v roku 1953, sa ako ostrov zachovalo iba návršie s barokovým kostolom a kalváriou, ktoré kedysi tvorilo dominantu obce Slanica. O niekoľko rokov vznikla myšlienka vytvoriť trvalé expozície Oravskej galérie, ktoré boli otvorené v rokoch 1971 – 1973.

Tento výlet môžete spojiť s návštevou Kinderlandu v Námestove, vzdialeného len 7 km od prístavu na Oravskej priehrade. Vaše deti budú určite nadšené.

Close Menu

RÝCHLY KONTAKT

Apartmány Roháčik
Záhradná 278,
027 32 Zuberec, Slovensko

Mobil: +421 905 992 565
E-mail: rohacik@rohacik.sk

VKontakte