Múzeum Oravskej Dediny

Viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry prezentuje ľudové staviteľstvo, bývanie a život tradičných dedinských spoločenstiev na Slovensku v minulých storočiach.
Celoročne je v ponuke množstvo programov, prezentácie oravského folkóru a remesiel, ako aj večerné prehliadky.
www.muzeum.zuberec.sk

Podroháčske folklórne slávnosti

Medzinárodný trojdňový folklórny festival, jarmok ľudových remesiel a sprievodné výstavy, konajúci sa začiatkom augusta.

Požičovňa a predaj športových potrieb

V obci nájdete viaceré špecializované predajne a požičovne športovej výstroje, oblečenia a doplnkov. Požičovne lyžiarskej a snowboardovej výstroje nájdete tiež v každom lyžiarskom stredisku.

Predaj suvenírov

Ak by ste si spod Roháčov radi odniesli peknú pamiatku, navštívte niektorú z predajní nachádzajúcich sa v centre obce. Vybrať si môžete z množstva suvenírov, tričiek a upomienkových predmetov, ktoré Vám budú pripomínať príjemne strávené chvíle v našom malebnom kraji.

Informačná kancelária

Turistická informačná kancelária sa s Vami rada podelí o informácie o aktuálnom dianí v obci, plánovaných podujatiach a tipoch na voľný čas. Tiež poskytne zmenárenské služby, kopírovacie a faxovacie služby a predaj máp, pohľadníc, či turistických sprievodcov. www.zuberec.sk


Slovenčina